MENU
Přednášky a diskuse

Setkání a beseda se spisovatelkou Kathy Reichsovou (Sběratelé kostí)

22.10.2012
Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1
Vstupné: Volný

O události

Kathy Reichsová je stejně jako její literární postava Temperance Brennanová soudní antropoložkou Úřadu soudního lékařství státu Severní Karolína a Laboratoire de sciences judiciaires et de médecine légale pro provincii Quebec. Patří k osmaosmdesáti soudním antropologům jmenovaným Americkou radou soudní antropologie a je členkou Výkonného výboru rady a místopředsedkyní Americké akademie soudních věd a členkou Poradní rady národního policejního sboru v Kanadě. Působí jako profesorka antropologie na Severokarolínské univerzitě v Charlotte. Narodila se v Chicagu, kde získala doktorát z filozofie na Severozápadní univerzitě. Je držitelkou čestného doktorátu Concordia University v Montrealu. Nyní pracuje střídavě v Charlotte a Montrealu a často spolupracuje jako soudní znalkyně při soudních líčeních.

Proslavila se hned svým prvním románem Přijdu tě zabít, který v roce 1997 získal Ellisovu cenu za nejlepší prvotinu. V něm poprvé vystupuje hrdinka Temperance "Tempe" Brennanová, která je stejně jako spisovatelka soudní antropoložkou a která má řadu stejných vlastností jako sama spisovatelka.

I další tituly s Temperance Brennanovou byly velmi úspěšné:  Mrtvá světice (Death du Jour, 1999), Smrtící rozhodnutí (Deadly Décisions, 2000), Osudová cesta (Fatal Voyage, 2001), Vážná tajemství (Grave Secrets, 2002), Divoké kosti (Bare Bones, 2003), Smutné pondělí (Monday Mourning, 2004), Svaté kosti (Cross Bones, 2005), Kosti v písku (Break No Bones, 2006), Kosti na popel (Bones to Ashes, 2007), Ďáblovy kosti (Devil Bones, 2008), 206 kostí (206 Bones, 2009), Pavoučí kosti a temné kosti (Spider Bones, 2010), Flash and Bones (2011).

Se svým synem Brendanem začala psát i knihy pro mládež (Virals, 2010 a Seizure, 2011), ve kterém líčí dobrodružství čtrnáctileté Tory Brennanové, blízké příbuzné její hrdinky z detektivních románů, antropoložky Temperance Brennanové.

Její zatím poslední knihou je román "Bones Are Forever" (2012).

Televizní seriál Sběratelé kostí, jehož je spisovatelka producentkou, se natáčí již osmou sezonu.

Více informací naleznete na:
http://twitter.com/#!/KathyReichs
http://www.facebook.com/kathyreichsbooks
http://kathyreichs.com/

 

Akce se konala ve spolupráci s nakladatelstvím BB Art.


Registrace


Nadcházející akce