MENU
Promítaní filmů

Sandlot (Plácek) | Filmový klub — americký sport

05.08.2014
Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1
Vstupné: Volný

O události

Americká rodinná sportovní komedie z roku 1993 v režii Davida Evanse. Scotty se s matkou a otčímem Billem přestěhoval na druhý konec Spojených států, protože Bill tam získal dobré místo. Chlapec zde ale nikoho nezná, a tak se cítí osamělý. Záhy zjistí, že většina místních kluků se schází na plácku, kde náruživě hrají baseball. Scotty se tomuto sportu nikdy nevěnoval, ačkoli jeho otčím je bývalý hráč a má doma spoustu trofejí. Přesto se za kluky vypraví, ti ho postaví do pole a je z toho pořádná ostuda.

Jednoho dne Benny, jeden z party, odpálí míček až za plot dvora domku, který s pláckem sousedí. Snaživý Scotty chce plot přelézt, ale kluci mu v tom zabrání. Za plotem totiž hlídá obávaný psí netvor, který už prý sežral několik zlodějů.

Hrají: Tom Guiry, Denis Leary, Brandon Quintin Adams, Karen Allen, James Earl Jones, Marley Shelton, Wil Horneff, David M. Evans, Arliss Howard, Chauncey Leopardi, Art LaFleur

V angličtině, s anglickými titulky. Hodnocení IMDB: 7,8. 97 min.

Názory diváků: „Pohodičkový rodinný film.” “Tak tenhle film se opravdu povedl.” “Tenhle film byl pro mě jako malého kluka naprosto božský. Takto by měl vypadat dětský film, který není hloupý a chytí vás u srdce a připadá vám, že jste v ději, ve kterém by jste býti chtěli.”


Registrace


Nadcházející akce