MENU
Promítaní filmů

Let číslo 93 (United 93)

13.09.2011
Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1
Vstupné: Volný

O události

Mrazivá real-time rekonstrukce letu United 93, v roce 2006 u příležitosti pátého výročí událostí 11. září, natočil původem Brit Paul Greengrass. Tři z unesených letadel 11. září zasáhla svůj cíl. Let United 93 však ne – a toto je jeho příběh.

Oproti reportážním záběrům zachycujícím ve valné většině cíle Al-Káidy (Světové obchodní centrum, Pentagon) se Greengrass zaměřuje především na události na palubě letadla United Airlines letícího z Newarku do San Franciska a na boj 33 pasažérů a sedmi členů posádky se čtyřmi únosci vedenými Libanoncem Ziadem Jarrahem.

Hraná rekonstrukce událostí je postavena na dostupných záznamech z mobilních telefonů a tísňových volání, které měli tvůrci filmu k dispozici a které byly postupně volně zpřístupněny v médiích. Film byl velmi dobře přijat kritikou (byl nominovaný na dva Oscary) a byl velmi úspěšný i komerčně.

Film bude promítán v angličtině s anglickými titulky.

Velká Británie / USA / Francie, 2006, 111 min

Režie: Paul Greengrass
Hudba: John Powell
Hrají: Cheyenne Jackson, Khalid Abdalla, Lewis Alsamari, Trish Gates, Omar Berdouni, Jamie Harding, Gregg Henry, Ben Sliney, John Rothman, Corey Johnson, Olivia Thirlby, Trieste Kelly Dunn, Kate Jennings Grant, Peter Hermann, Marceline Hugot


Registrace


Nadcházející akce