MENU
Přednášky a diskuse

Kořeny hippie subkultury | 90 minut o Americe

17.05.2012
Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
Vstupné: Volný

O události

V letech 1964-1965 si skupina mladých nadšenců uvědomila, že beatnická generace je již na ústupu, a proto zformovala svou vlastní subkulturu s vlastními veřejnými i soukromými rituály. Vzniká tak hnutí hippies, které se sdružovalo do několika vlivných skupin, jako byly např. Red Dog Saloon gang („Banda Nálevny U červeného psa“) a Family Dog commune („Komuna rodinného psa“). Tyto první hippie skupiny položily základy hippie tanečního a módního stylu jako i tradice vyprávění.

Program bude v angličtině.

45. výročí Léta lásky

Touto přednáškou připomínáme 45. výročí Léta lásky, které přispělo k masovému rozšíření hnutí hippies. Léto lásky odstartovalo v červnu 1967 prvním rockovým open-air festivalem v Monterey a oficiální hymnou hippies se stala píseň San Francisco, napsaná Johnem Phillipsem z The Mamas & The Papas a zpívaná Scottem McKenziem. Po tomto festivalu začaly do San Francisca proudit deseti tisíce mladých lidí, které přitahovaly ideály hnutí hippies a hippie hudba.

Fenoménu Léta lásky 1967 se budeme v Americkém centru věnovat i v červnu — v úterý 5. června se bude konat diskuse s hudebními publicisty a hudebníky o vlivu Léta lásky na českou hudební scénu, promítat budeme hrané a dokumentární filmy, které zachycují tuto kapitolu amerických dějin.


Registrace


Nadcházející akce