MENU
Přednášky a diskuse

HIV/AIDS: Řešení nevitelného problému v České republice | Diskuse

25.01.2017
Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
Vstupné: Volný (prosím registrujte se kliknutím na Přihlásit se nad obrázkem)

O události

Česká vláda má připraven akční plán pro boj s HIV/AIDS a řada organizací upozorňuje na toto téma již několik let. Přesto je povědomí o nemoci pro většinu lidí pouze abstraktní, nebo ji nevnímají jako problém, který se jich týká. Míra infekce roste pomalu, ale nepřetržitě. Média informují o rekordním počtu diagnóz HIV, do konce roku 2016 se předpokládá téměř 3,000 případů.

 

Podle UNAIDS bylo v roce 2015 diagnostikováno 2,620 případů; třikrát více než před deseti lety. Toto číslo reprezentuje pouze 0.22 procent populace, v určitých skupinách je však mnohem vyšší. 95 procent případů je přenesených pohlavně a 70 procent z toho prostřednictvím homosexuálního styku. Počet případů, které se změní v AIDS roste podobným tempem. Hlavním problémem je strach z výsledků testů, riskantní chování i mezi nakaženými a až téměř nepřátelský přístup některých lékařů. Tento trend však postupuje nepříznivým směrem. Jak se může Česká republika ponaučit z amerického příkladu v léčení této nemoci, destigmatizaci testování a zvýšení povědomí o nutnosti znát vlastní zdravotní stav?

 

Řečník: Timothy Kane

Timothy Kane v současnosti vede Lesbian, Gay, Bisexual and Transgender Resource Center a Office of Religious Life, který podněcuje studentský rozvoj a komunitní zdraví na kampusu Univerzity George Washingtona ve Washingtonu, D.C. Timothy Kane poskytuje vedení univerzity doporučení pro strategické plánování, organizaci studentského rozvoje a posílení komunity, komunikaci a marketing, networking a využívání zdrojů, vzdělávací programy a řízení personálu. Zároveň podněcuje účast univerzity na prezidentském programu Interfaith and Community Service Campus Challenge. Timothy Kane je také absolventem programu zaměřujícího se na studium HIV/AIDS, který mu poskytuje kontextuální znalosti.

 

Diskuzi bude moderovat generální konzul Velvyslanectví USA v Praze Nikolas Trendowski.

 

V angličtině.


Registrace


Nadcházející akce