MENU
Promítaní filmů

30 minut po půlnoci | Filmový klub — Ženy režisérky

06.09.2016
Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1
Vstupné: Volný

O události

Film režisérky Kathryn Bigelow. Dva roky po událostech 11. září se agentka CIA Maya (Jessica Chastain) přesune z bezpečí washingtonských kanceláří do epicentra honu na Usámu, na americkou ambasádu v Pákistánu. Byť relativní zelenáč, brzy pochopí pravidla hry, do kterých patří i mučení lidí, kteří by mohli poskytnout vodítko k dopadení nejhledanějšího teroristy.

Navzdory permanentnímu nebezpečí a řadě situací, kdy jen tak tak vyvázne smrti ze spárů, krok za krokem rozplétá složitou síť vztahů v teroristických buňkách, až narazí na jméno, které by ji mohlo přivést až k samotné ikoně teroristů. Tento Abu Ahmed je však stejně nepolapitelný jako Usáma, situace se navíc povážlivě mění, Američané v Pákistánu jsou v čím dál větším nebezpečí, samotná CIA se dostává pod intenzívní palbu politiků a veřejného mínění kvůli nestandardním vyšetřovacím metodám svých lidí a Usáma, je-li vůbec naživu, už vlastně nikoho nezajímá. Snad kromě Mayi, která je odhodlána dovést svůj osobní boj až do konce…

V angličtině, s anglickými titulky, 157 minut.

Součást série filmů, které připomínají přínos žen americkému filmu. V této sérii můžete shlédnout filmy režisérek Kathryn Bigelow, Angeliny Jolie a dalších.


Registrace


Nadcházející akce