Promítaní filmů
04.02.2021 - 18:00

Dreamgirls (2006) - Měsíc černošské historie

Kdy: čtvrtek, 4. února, 18.00 hodin
Kde: ZOOM ROOM
Vstup: zdarma


Vzhledem k aktuálním protiepidemickým opatřením jsme nuceni přesunout Filmový klub Amerického centra na platformu Zoom. Prvním snímkem, který takto nabízíme, si připomeneme Měsíc černošské historie, který se tradičně slaví v únoru. Vybrali jsme muzikál Dreamgirls, který přibližuje trnitou cestu třech dívek afroamerického původu za slávou v americkém hudebním průmyslu.

Curtis Taylor (Jamie Foxx) je prodavačem aut, ale sní o kariéře úspěšného hudebního manažera a producenta. Na pěvecké soutěži objeví tři talentované dívky, které by mu mohly pomoci splnit jeho sen. Dveře ke slávě se otevřou, když Deena, Effie a Lorrell začnou zpívat vokály slavné hvězdě Jamesi Earlymu (Eddie Murphy). Jejich ambiciózní manažer ale pro ně připravuje samostatnou kariéru. Je však otázkou, jestli cena za výstup na vrchol nebude pro dívky příliš vysoká.

V hlavních rolích filmu oceněném dvěma Oscary uvidíte Beyoncé Knowles, Jennifer Hudson a Aniku Noni Rose. Režie se ujal Bill Condon.

Film bude uveden v angličtině a potrvá 130 minut. Svoji účast potvrďte, prosím, na adrese acprague@state.gov a obratem získáte přihlašovací údaje na platformu Zoom.


Registrace