Promítaní filmů
05.02.2013

Příběh vojáka | Filmový klub

Kdy: 2013-02-05 17:00 - 2013-02-05 18:45
Kde: Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1
Vstup: Volný


Film režisérské legendy Normana Jewisona, jež bylo natočeno dle Pulitzerovou cenou ověnčené hry Charlese Fullera. Na tři Oscary nominované, emocionálně silné drama režisérské legendy Normana Jewisona odkrývá dlouho tajená zákoutí rasové segregace v americké armádě během druhé světové války.

Jeho hlavní hrdina, černošský vojenský vyšetřovatel kapitán Davenport, přijíždí do základny Fort Neal v Louisianě, určené pouze pro afroamerické rekruty, aby zde vyšetřil případ podivné a brutální vraždy seržanta Waterse. A hned na první pohled je mu jasné, že pátrání po pravdě zde bude mnohem složitější než kdekoli jinde. Na základně totiž panuje oficiálně nevyhlášená, přesto zuřivá válka mezi černými vojáky a jejich bílými důstojníky. A zabitý seržant byl tmavé pleti.

Davenport se ale odmítá smířit s jednoduchými odpověďmi, a rozhodne se proto situaci na základně prozkoumat do hloubky, čímž se stane nevyhnutelným jeho setkání s největší, dobře zamaskovanou špínou, s níž měl během své kariéry doposud tu čest. Toto vojenské zařízení je skrz naskrz prolezlé nenávistí a záští, jakých může být schopen pouze člověk.

V hlavní úloze kapitána Davenporta exceluje v Česku téměř neznámý, přesto velmi talentovaný Howard E. Rollins, v jedné z vedlejších rolí pak v tomto snímku začínal svou kariéru i mladičký Denzel Washington.

Promítání v anglickém jazyce, s anglickými titulky.


Registrace