Promítaní filmů
24.04.2021 - 23:59

Oslavte Den Země s filmem Vynálezci zítřka / Inventing Tomorrow

Kdy: 16. dubna, 9:00 - 24. dubna, 23:59
Kde: Eventive
Vstup: zdarma


Dokumentární film Inventing Tomorrow = Vynálezci zítřka, který nabízíme na oslavu Dne Země, ukazuje pětici středoškoláků z různých zemí, kteří si vymysleli vlastní projekty na zlepšení životního prostředí v místě, kde žijí.  Tato pětice se pak setkává na celosvětové soutěži podobných projektů Intel ISEF v Los Angeles.  Ukázku filmu najdete zde.

Film může inspirovat i studenty a studentky v ČR, vždyť středoškolák Marek Novák v této soutěži získal v roce 2014 druhé a 2015 první místo a dnes je v čele firmy zabývající se vývojem zařízení pro využití ve zdravotnictví!

Doplňkem filmu je i záznam rozhovoru hrdinů filmu věnovaný jejich příběhům a cílům.  Často se stává, že práce a dopad místních inovátorů zůstává bez povšimnutí jednoduše proto, že tu není nikdo, kdo by vyprávěl jejich příběh.  Rozhovor se zaměří na potřebu vypravěčů, kteří budou s takovými lidmi spolupracovat, aby zachytili, jak jejich práce může pomoci řešit problémy životního prostředí na místní úrovni.

#SolutionsStorytelling

Film i rozhovor jsou doplněny titulky v angličtině, takže jsou vhodné i pro výuku jazyka. Máte-li o film zájem, napište na acprague@state.gov, odkud dostanete link, abyste si film a případně i doplňkový rozhovor mohli promítnout kdykoli od 16.4.2021, 9:00 do 24.4.2021, 23:59. 


Registrace