Přednášky a diskuse
06.06.2012

Nashville — Music City | Přednáška

Kdy: 2012-06-06 15:30 - 2012-06-06 17:00
Kde: Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
Vstup: Volný


Nashville je vyhledávanou turistickou atrakcí nejen pro milovníky country hudby. Na přednášcese dozvíte, jak funguje Grand Ole Opry, kde je nejzdnámější taneční salón, jak si můžete natočit vlastní desku v Ryman auditoriu a spoustu dalších užitečných informací pro turisty. Dozvíte se také, co rozhodně stojí za návštěvu v okolí Nashville, jako je například Jack Daniel’s Distillery, Memphis či zábavní park Dollywood.

V průběhu programu bude vyhlášen 5. ročník fotografické soutěže Amerika Tvýma očima, jejíž letošní podtitul bude „Ve víru volební kampaně“. Podmínky soutěže budou po vyhlášení k dispozici na webové stránce Amerického centra.

V češtině.

Nashville je především hlavním městem country hudby celého světa, a proto vás v Nashvillu country provází na každém kroku — v barech a obchodech v centru, na výletním parníku General Jackson, který pluje po řece Cumberland, nebo v zábavním parku Opryland ve stylu country. V centru jsou velké taneční salóny (nejznámějším je Wild Horse Saloon) i malé podniky, ve kterých se hraje živá hudba.

Město bylo založeno roku 1779 jako prvního osada v Tennessee a od roku 1843 je hlavním městem státu. Se svými 700 kostely drží celonárodní primát v hustotě kostelů na obyvatele.

V Nashville žije (či žilo) mnoho známých osobností jako jsou například Johnny Cash, Jack White, Sheryl Crow, Jimi Hendrix, Faith Hill, Dolly Parton, Shania Twain, Taylor Swift, Carrie Underwood a Reese Witherspoon.
 


Registrace