Přednášky a diskuse
09.11.2021 - 18:00

Ekonomie a technologie: Nové hrozby

Kdy: úterý, 9. listopadu, 18.00 hodin
Kde: Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1
Vstup: zdarma


Pražský institut bezpečnostních studií a Americké centrum vás zvou na přednášku Edwarda Huntera Christie, výzkumníka a nezávislého konzultanta, který v minulosti působil  v sekcích pro obranu a inovace NATO. V posledních letech se ve své práci věnuje tématům jako je umělá inteligence či dopady nových technologií na bezpečnost, nebo ekonomickým aspektům bezpečnosti a obrany.

Edward Christie bude mluvit především o tom, jaké konflikty probíhají v mezinárodních ekonomických a technologických sférách a jaký vliv mohou mít na globální uspořádání. Představí i možnosti, které mají demokratické státy, aby vznikajícím hrozbám čelily. Povědomí o tom, jaké hrozby představuje ekonomická propojenost a závislost na autoritářských státech, jako je Čína, v poslední době stoupá. Zároveň však neexistuje shoda na tom, jak tento problém řešit. Edward Christie se ve své přednášce zaměří na to, jak konkrétně mohou autoritářské státy využít ekonomickou a finanční sféru jako cíl pro špionáž, sabotáž nebo transfer technologií. Stejně tak představí i způsoby, jakými mohou být ekonomická opatření využita k obraně klíčových národních zájmů.

Po skončení přednášky naváže neformální networking. Přednáška proběhne v angličtině. K dispozici bude občerstvení. Pro registraci prosím klikněte zde na formulář Google.


Registrace