O nás

Knihovna Amerického centra

Americké centrum je vaším průvodcem po Spojených státech v České republice — přibližujeme USA široké i odborné veřejnosti.

Je místem, kde se setkávají čeští a američtí experti, akademici z různých oblastí společenského zájmu a podílejí se o své zkušenosti.

Je místem, kde najdete konkrétní a aktuální informace o USA, jejich politice, historii, ekonomice a společnosti.

Je oknem do amerického umění a kultury — spolupracujeme s americkými umělci, promítáme americké filmy a dokumenty, půjčujeme americké knihy a časopisy.

Amerika v Čechách - pokud chcete vědět víc...

CO VÁM NABÍZÍME?

Disponujeme knihovnou, která nabízí více jak 1500 titulů o amerických dějinách, současné politice, společnosti, zahraniční politice, právu apod. 

Katalog knihovny je přístupný online. Knihy je možné si vypůjčit absenčně. 

V knihovně si můžete rovněž přečíst americké noviny, časopisy a odborná periodika (kompletní seznam odebíraných periodik najdete zde) a využít přístupu ke specializovaným databázím, informačním materiálům americké vlády a dalších institucí.

PROGRAMY PRO VEŘEJNOST A ŠKOLY

Americké centrum pravidelně pořádá přednášky, kulaté stoly, panelové diskuse, semináře a konference věnované americké historii, politice, vědě, technice a krásám přírody. Pořádáme také výstavy a koncerty a promítáme americké filmy a dokumenty.

Středním školám nabízíme program Speakers' Bureau, během něhož američtí diplomaté diskutují se studenty o  různých tématech (např. studium v zahraničí, práce diplomata apod.). Neváhejte nás kontaktovat, máte-li zájem o diskuzi s diplomaty.

Informace o aktuálním programu najdete zde.

KDE NÁS NAJDETE

Americké centrum sídlí v 1. patře Vratislavského paláce na Malá Straně, v ulici Tržiště 13 (v těsném sousedství Schönbornského paláce, ve kterém sídlí americké velvyslanectví).