MENU
Přednášky a diskuse

Výzkum v technických oborech a jeho propojení s podnikáním

06.04.2016
Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
Vstupné: Prosíme o potvrzení účasti na acprague@state.gov do 5. dubna.

O události

Prostor bude věnován také diskusi o ženách v technických oborech a provázání výzkumu a podnikání. V češtině a angličtině. 

V USA se používá zkratka STEM pro obory přírodní vědy (Science), technika a technologie (Technology, Engineering) a matematika (Mathematic). Obory v oblasti STEM jsou chápány jako rozhodující pro rozvoj a růst ekonomik: ekonomové vyspělých zemí pokazují na to, že zaostávání v oblasti STEM znamená hrozbu ztráty konkurenceschopnosti s dalekosáhlými důsledky pro rozvoj ekonomiky v globálním měřítku. 

 PROGRAM

14:00 – 15:00 Jak motivovat ženy k výběru kariéry v technických oborech (diskuse)

Diskutovat budou: Dita Přikrylová, Czechitas, Marcela Linková, Ph.D., Národní kontaktní centrum – gender a věda SOU AV ČR, Ing. Zdeněk Hurák, Ph.D., Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze, Fulbright Alumnus, a Dan Franc,  projektový manažer, Google

15:00 – 15:30 Prezentace studentských prací v oblasti robotiky, ukázky ze studentských projektů

15:30 – 16:00 přestávka

16:00 – 16:30 RUR Karla Čapka: Hru sehrají studenti Gymnázia Jeseník pomocí LEGO Mindstorms, programovatelných robotických stavebnic.

16:30-17:30 Jak propojit výzkum v technických oborech s podnikatelskou sférou – současná zkušenost z České republiky (diskuse)

Diskutovat budou: Jana Horáková, Technická univerzita v Liberci, Fulbright Alumna, Dr. Libor Přeučil, Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky, ČVUT v Praze, Daniel Georgiev, Ph.D., Katedra kybernetiky, Západočeská univerzita v Plzni, a Jan Proček, Business Development Director, AtomTrace, s.r.o.

17:30-18:00 Prezentace Tamar Newbergerové, expertky na informační technologie se zkušenostmi ze startupů Catbird, Tarantella Inc. a firem Nowell a AT&T Bell Laboratories.

18:00 Networking a vernisáž výstavy filmových plakátů “Roboti z filmového plátna: Od sci-fi k realitě?“

Výstava představí populární filmové roboty na fotografiích a grafikách několika výtvarníků. Fotografie a plakáty výstavy představí roboty z literatury, filmů a reálného života, od umělých bioandroidů "RUR (Rossum Universal Robots)" Karla Čapka a amerických filmových robotů z padesátých let až po nejnovější umělé mechanické androidy z japonské laboratoře Hiroshi Ishigury.


Registrace


Nadcházející akce