MENU
Promítaní filmů

Veselý rozvod | Filmový klub

29.05.2012
Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1
Vstupné: Volný

O události

Hudební černobílý film režiséra Marka Sandriche, který získal v roce 1934 Oscara (za skladbu Continental), nominován byl ještě v dalších čtyřech kategoriích.

Filmová projekce doplní oficiální zahájení výstavy věnované Myrtilu Frídovi. Pro dodržení dobové atmosféry promítáme 16mm film.

Fred Astaire si ve filmu režiséra Marka Sandricha zahrál tanečníka Guye Holdena který se náhodou zaplete do velmi pikantní rozvodové záležitosti. Půvabná blondýnka Mimi Glossopová cítí, že její manželství se příliš nevydařilo. Vlasně si nemá z manželem co říci, a tak zatouží po svobodě. Požádá svou zkušenější tetu Hortense, aby jí pomohla vymyslet plán. Tím plánem je najatý profesionální „svůdce“ k nevěře, který by měl manžela přesvědčit o nutnosti rozvodu. Z toho se ovšem vyklube italský „macho“ a vychloubačný nekňuba. Na scéně se ovšem ocitá další muž jménem Guy Holden, který si ochotně zahraje na svůdce počestné vdané ženy. Pochopitelně nezůstane jen u hry. Ve filmu se opět objevuje slavná dvojice Fred Astaire a Ginger Rogersová, kteří zde předvedou svá nejslavnější pěvecká i taneční čísla.

Film s anglickými titulky.


Registrace


Nadcházející akce