MENU
Přednášky a diskuse

Veletrh amerických univerzit 2014

09.04.2014
Hudební a taneční fakulta AMU, Malostranské náměstí 13, Praha 1
Vstupné: Volný, registrujte se na http://www.fulbright.cz/form/registration

O události

Veletrh amerických univerzit je letošní největší informační akci o studiu v USA pořádanou Velvyslanectvím USA ve spolupráci s Fulbrightovou komisí.

Kromě informačních stánků zástupců přijímacích kanceláří amerických univerzit budete moci navštívit doprovodný program sestávající se z prezentací pracovníků Poradenského centra EducationUSA při české Fulbrightově komise, Velvyslanectví USA, absolventů amerických vysokých škol (Harvard, Princeton, UCLA) a zástupců nejštědřejších českých stipendijních programů

Na jednom místě tak získáte komplexní informace o vzdělávacích příležitostech v USA.

Kdy se akce koná?

Ve středu 9. dubna 2014 od 15 do 18 hodin.

Kde se to všechno bude odehrávat?

Veletrh a doprovodné prezentace se konají v krásných prostorách Hudební a taneční fakulty AMU (HAMU) na Malostranské náměstí 13 v Praze. Zde je mapa.

Bude se platit nějaké vstupné?

Vstup na veletrh i doprovodné akce je zcela ZDARMA.

Musím se na akci přihlásit?

Ano, zájemce o účast žádáme o registraci. Ideální je se registrovat předem v našem online systému. Vyhnete se tak frontám na registraci na místě.

Online registrace

Jaké školy na veletrhu potkám?

Veletrhu se zúčastní zástupci 16 amerických vysokých škol. Jedná se o pestrý seznam různorodých institucí, od dvouletých community colleges, přes státní univerzity po soukromé vysoké školy, včetně prestižních institucí (Washington University in St. Louis, Northeastern, Oregon State…):

Kromě výše uvedených webovských stránek pro návštěvníky veletrhu připravujeme přehledný katalog se základními informace o každé zastoupené instituci.

Jak veletrh nejlépe využít?

Před veletrhem vám nabídneme pár tipů, jak získat z přítomnosti zástupců amerických univerzit co nejvíce, jak se připravit, na co se ptát apod.

Získám také informace o stipendiích?

Kromě informací o stipendiích od samotných škol se na veletrhu budete moci setkat se zástupci nadací a organizací, u nichž můžete získat pro své studium v USA štědrou finanční pomoc:

Jak bude vypadat doprovodný program?

Součástí veletrhu bude i doprovodný program prezentací o studiu v USA. Ty budou probíhat v Sále Martinů (změna programu vyhrazena):

15.00 Slavnostní zahájení

15.15 Prezentace HAMU

15.30 Prezentace Velvyslanectví USA

16.00 Prezentace Fulbright EducationUSA

16.30 Panel absolventů amerických univerzit

17.15 Panel stipendijních programů

18.00 Závěr

Mám dotaz! Kdo mi jej zodpoví?

V případě jakýchkoliv dotazů k této akci, kontaktujte, prosím, studijního poradce Jakuba Tesaře z Poradenského centra EducationUSA při Fulbrightově komisi.

  • Pošlete tuto informaci dál

    Můžete si stáhnout plakátek (PDF, 450 kB) a vyvěsit třeba ve škole. 

    Budeme rovněž rádi, když budete sdílet informace o akci na Facebooku.


Registrace


Nadcházející akce