MENU
Přednášky a diskuse

Turné v hajzlu: C. D. Payne v České republice!

08.09.2012
Louny, Rakovník, Praha, Prachatice, České Budějovice, Kutná Hora, Havlíčkův Brod, Liberec, Tanvald, Semily, Nová Paka, Jihlava, Rosice, Bratislava, Zlín, Brno, Nový Jičín, Třinec, Český Těšín, Ostrava
Vstupné: vstupenky v místech čtení

O události

S projektem scénického čtení LiStOVáNí navštíví ve dnech 9. až 17. září  2012 dvacet měst.

Po všech představeních bude následovat beseda autora a samozřejmě autogramiáda jeho knih, které budou navíc na místě ke koupi.

Turné v hajzlu se koná pod záštitou a podporou Velvyslanectví USA v Praze.

Účinkují: Alan Novotný a Lenka Janíková nebo Pavel Oubram a Věra Hollá

Rozhovor se C.D. Paynem

Se C.D. Paynem jsme hovořili 10. září před jeho autogramiádou v pražském divadle Minor. V rozhovoru s ním se dozvíte, proč se rozhodl vydat na nabité turné po České republice, když není velkým cestovatelem, a jestli plánuje pokračování své série s Nickem Twispem, respektive jeho synem. Sledujte na našem

YouTube kanále.

S jakou knihou se LiStOVáNí a C. D. Payne představí?
 
C. D. Payne představuje během Turné v hajzlu! svou novou knihou Neviditelný. Lehce absurdní příběh sedmatřicetiletého klasického „losera“, Axela Westona, který jednoho dne náhodou vysloví jakousi kouzelnou formuli a stane se neviditelným. Tato nová schopnost je pro něj velmi přínosná, přinejmenším na počátku příběhu. Může si například obstarat peníze menší krádeží v bance, špehovat mladé a krásné ženy v kabinkách luxusních butiků, hojně si přivydělávat jako paparazzi, apod. Ale co s takovou schopností, když přestává být tajemstvím? Velmi vtipná roadstory neviditelného člověka na útěku a humorná bomba na začátku nové sezóny projektu LiStOVáNí, navíc doplněná účastí C. D. Payna, diskuzí a autogramiádou.

 

Kdy a kde C. D. Payna uvidíte?

•  ne 9. 9. / 17:00  / Louny / Městská knihovna Louny, nádvoří
•  ne 9. 9. / 20:00  / Rakovník / Dům osvěty
•  po 10. 9. / 18:00 a 20:00 / Praha / Divadlo Minor – Malá scéna
•  út 11. 9. / 17:00 / Prachatice / Městské divadlo
•  út 11. 9. / 20:00 / České Budějovice / Malé divadlo Jihočeského divadla
•  st 12. 9. / 17:00 / Kutná Hora / Městská knihovna Kutná Hora
•  st 12. 9. / 20:00 / Havlíčkův Brod / sál Staré radnice
•  čt 13. 9. / 9:00  / Liberec / Krajská vědecká knihovna v Liberci
•  čt 13. 9. / 11:30 / Tanvald / kino Jas
•  čt 13. 9. / 17:00 / Semily / kino Jitřenka
•  čt 13. 9. / 20:00 / Nová Paka / Gymnázium a Střední odborná škola pedagogická
•  pá 14. 9. / 17:00 / Jihlava / Městská knihovna Jihlava, přednáškový sál
•  pá 14. 9. / 20:00 / Rosice / Kino Panorama
•  so 15. 9. / 20:00 / Bratislava / Štúdio12
•  ne 16. 9. / 17:00 / Zlín / Městské divadlo Zlín
•  ne 16. 9. / 20:00 / Brno    / Divadlo Reduta
•  po 17. 9. / 9:00 / Nový Jičín / Beskydské divadlo
•  po 17. 9. / 13:00 / Třinec / aula gymnázia Třinec
•  po 17. 9. / 17:00 / Český Těšín / kavárna Noiva
•  po 17. 9. / 20:00 / Ostrava / klub Atlantik

A jak se C. D. Payne do České republiky těší?
 
C. D., vy jste v Česku opravdu populární. Mládí v hajzlu je pro mladé lidi něco jako bible a stejně tak silnou nostalgickou vzpomínkou na své mládí (v hajzlu) zůstává i pro ty, co četli jeho první díl v roce 1992. Čekal jste takovou vlnu úspěchu zrovna z ČR?
Vůbec. Jsem z toho dodneška, tedy už spoustu let, překvapený. Asi budu přeložený do češtiny prostě vtipnější. Kdo ví, možná vůbec nejvtipnější budu v nějakém domorodém jazyce na Nové Guineji.
 
Byl už jste vlastně někdy v Česku?
Ne, nikdy. Ale neberte si to osobně, moje uskutečněné zahraniční cesty zahrnují jen dva týdny ve Francii a jeden víkend v mexické Tijuaně. Předpokládám, že si tedy ve vaší zemi výrazně rozšířím obzory.
 
V České republice už docela kultovní projekt LiStOVáNí neuvede vaši už jistě kultovní sérii Mládí v hajzlu, ale nově přeloženou a vydanou knihu Nakladatelství JOTA, Neviditelný. Vůbec, máte zkušenost s dramatizací vašich děl na jevišti nebo adaptací do filmu?
Jo, fakt se na to těším. Jsem samozřejmě jako autor zvědavý. Jinak ano, Mládí v hajzlu, jakožto moje prvotina, byl několikrát zdramatizován. Hraje se San Franciscu, Denveru a dalších městech Států.
 
Program, který máte v České republice, je strhující. Za deset dnů poznáte 20 měst a odehrajete s LiStOVáNím 26 představení. Co myslíte, že vás čeká?
Doufám, že uvidím nějaká historická města, potkám pár svých pomatených čtenářů, ochutnám co nejvíc úžasných piv a možná způsobím jeden či dva mezinárodní incidenty.
 
Jo, možná to bude téma na další knížku…
To možná jo, jestli si z turné něco zapamatuju. Každopádně já teď jednu knihu dopsal. Je to deník 58leté ženy v domácnosti, která žije na předměstí Clevelandu v Ohiu.
 
Projekt LiStOVáNí slaví 10 let!
 
Neuvěřitelných 75 knižních titulů převedla scénicky na jeviště parta okolo herce Lukáše Hejlíka, který byl také za celý tento projekt letos oceněn Nadací Český literární fond za mimořádný přínos v propagaci knižní kultury. Však už také letos v listopadu oslaví 10 let své existence. Do svého “seriálu” zapojili už řadu známých autorů (Robert Fulghum, Tomáš Sedláček), ale spoustu méně známých spisovatelů a jejich výborných knih.
 


Registrace


Nadcházející akce