MENU
Promítaní filmů

The Endless Summer/Nekonečné léto | Filmový klub

04.08.2015
Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1
Vstupné: Volný

O události

Legendární surfový snímek o cestě dvou surfařů z Kalifornie za „perfektní vlnou“ jejich života natočil v roce 1966 Bruce Brown. Název Endless Summer koresponduje s hlavní myšlenkou filmu: s dostatkem času a peněz následovat vlny a léto po celém světe a prožívat tak „nekonečné léto“. Tento film nadobro změnil náhled společnosti na surfovou komunitu, jež byla do této doby považována za bandu idiotů a otevřel bránu surfové kultuře do světa Hollywoodu.

Surfaři Mike Hynson and Robert August opouštějí přes zimu nehostinné kalifornské pláže a vydávají se do různých koutu světa objevovat poznaná i nepoznaná surfová místa a prožívat své nekonečné léto.

Cesta je zavádí přes panenské pláže západní Afriky, studené a žraloky hemžící se vody Jižní Afriky do slunné Austrálie. Zde na legendární Bells Beach nedaleko Melbourne potkávají budoucího několikanásobného mistra světa v surfingu a australskou legendu Nata Younga. Bohužel poznávají, že Austrálie je sice domovem jedněch z nejlepších surfových míst na Zemi, ale léto zde nepřináší ideální surfové podmínky, a tak zamíří do místa, kde věčné léto není jen snem ale skutečností — Havaj.

V angličtině, bez titulků. Hodnocení ČSFD: 93%, 92 min.


Registrace


Nadcházející akce