MENU
Akce

Tak pravil LaChapelle

06.12.2011
Galerie Rudolfinum, Alšovo nábřeží 12, 110 01 Praha 1
Vstupné: Plné vstupné: 130 Kč / Snížené vstupné: 80 Kč / Školní skupiny s pedagogickým doprovodem: 30 Kč/osoba

O události

Výstava fotografické tvorby amerického fotografa Davida LaChapella představuje nejdůležitější období a milníky jeho tvorby.

Americký fotograf David LaChapelle (nar. 1963) patří již od poloviny 90. let 20. století mezi nejvýznamnější světové fotografy. Jeho tvorba ovlivnila desítky dalších autorů a LaChapelle si postupně vytvořil svůj nezaměnitelný a na první pohled rozpoznatelný styl.

Výstava Tak pravil LaChapelle v pražské Galerii Rudolfinum má v kontextu jeho dosavadních výstav výjimečné postavení. Jedná se o první retrospektivu jeho tvorby, která zahrnuje i rané fotografie z poloviny 80. let. Právě rané fotografie a skicy jsou vystavovány poměrně málo a pražská výstava je poprvé uvádí do souvislosti autorova dosavadního díla.

Důraz je ale kladen především na díla z posledních let, kdy LaChapelle téměř opustil prostor módy a reklamy, aby se vrátil ke svým uměleckým počátkům a k volné tvorbě. Na výstavě z této etapy nechybí žádná z důležitých fotografií, včetně monumentálních děl Potopa (2006) nebo Prám iluzí běsnící ku pravdě (2011).

Kurátor: Otto M. Urban


Registrace


Nadcházející akce