MENU
Přednášky a diskuse

Storybridge | Konference

14.04.2012
Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
Vstupné: Volný (prosím registrujte se kliknutím na Přihlásit se nad obrázkem)

O události

Projekt Storybridge (Most příběhů), který organizuje Class Acts o.s. a Městská knihovna v Praze za finanční podpory Velvyslanectví USA v Praze, vychází z konceptu, že příběhy fungují jako most ke sblížení kultur a lidí.

V rámci projektu dodalo Class Acts o.s. na jaře roku 2011 přes 1 200 anglických dětských knih do pobočky Korunní Městké knihovny v Praze, které jsou k dispozici učitelů, rodičům i dětem. Během šestiměsíčního školení vedeného instruktory z Class Acts o.s. a z Pedagogické fakulty Masarykovy Univerzity se 25 učitelů a rodičů učilo co nejlépe využívat obrázkové knihy. Účastníci byly školeni také ve vyprávění příběhů (storytelling) a  rozvíjení multikulturalismu.

Cílem projektu bylo používat čtení příběhů a pohádek (storytelling) jako nástroje ke zlepšení učení a výuky anglického jazyka, přinést do českých tříd nové nápady, obzvlášť zaměřené na multikulturalismus, a přivést dobrovolníky do českých tříd a knihoven — rodiče, kteří plynule ovládají anglický jazyk, mohou organizovat a vést vlastní Storytelling akce ve školách a knihovnách.

Class Acts, o.s. je multikulturní rodinná nezisková organizace v Praze, která nabízí činnosti a akce pro děti v angličtině. Class Acts používá angličtinu jako prostředek pro tvorbu v hudebním, divadelním, tanečním a výtvarném umění. V roce 2010 byly Class Acts jednou ze sedmi organizací v České republice, které obdržely evropskou LABEL cenu za tvůrčí jazykovou výuku.

Městská knihovna v Praze (pobočka v ulici Korunní):  Tato pobočka Městské knihovny v Praze je velice aktivní knihovna, která je výborně napojená na místní školy, pořádá akce pro děti a má k dispozici sbírku dětských knih v angličtině. 

Masarykova Univerzita  (Pedagogická fakulta, Katedra anglického jazyka a literatury):  Tato katedra školí nejvíce učitelů angličtiny ze všech vysokoškolských institucí v České republice a má schopný tým pedagogů, který má zkušenost s výukou prostřednictvím divadelního umění a jiných inovativních metod.
 


Registrace


Nadcházející akce