MENU
Promítaní filmů

Slaměný vdovec | Filmový klub

06.08.2013
Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1
Vstupné: Volný

O události

Nestárnoucí konverzační komedie Billyho Wildera z roku 1955 byla natočena podle divadelní hry herce, scenáristy a producenta Georga Axelroda. Po boku Marilyn Monroe hraje Tom Ewell.

Anglický název hry a filmu Seven Year Itch odkazuje na krizi, kterou po sedmi letech procházejí dlouhodobé vztahy. Ve filmu je proslulá scéna, ve které Marilyn Monroe stojí v sukni nad větrákem.

Richard Sherman (Tom Ewell) je typickým manhattanským manželem, který pravidelně v červenci vyprovodí ženu Helenu a synka Rickyho na nádraží, aby si užívali venkovských radovánek. Poté se chce ve vší počestnosti soustředěně věnovat své práci v nakladatelství, protože v bytě je konečně klid, nemusí nikoho zdravit a odpovídat na stále stejné otázky. Může se věnovat například korektuře nové knihy „Člověk a podvědomí“, která se sice zdá nezáživná, ale její třetí kapitola „Potlačovaná vášeň u muže středního věku, její kořeny a důsledky“ je svým způsobem inspirativní. I ten nejvěrnější otec od rodiny však může podlehnout pokušení, když se o patro výš nečekaně nastěhuje blonďaté sexy stvoření, roztomile naivní a nedotčené, zato s křivkami hollywoodské hvězdy.

Promítání v angličtině s anglickými titulky (105 minut).


Registrace


Nadcházející akce