MENU
Akce

Robert Glasper Experiment | festival MLADÍ LADÍ JAZZ 2014

29.03.2014
Palác Akropolis
Vstupné: Vstupenky (Prodej v pokladně Paláce Akropolis)

O události

Úchvatný americký pianista Robert Glasper se představí českému publiku na úvod festivalu Mladí Ladí Jazz se svým pozoruhodným projektem Experiment.

K hudbě se Robert Glasper dostal skrze svou matku, která je profesionální gospelovou zpěvačkou. Dostal se na střední hudební školy a následně na významnou New Yorskou univerzitu New School for Jazz and Contemporary Music, kde se seznámil s mnoha výbornými hudebníky. Díky svým nadaným spolužákům a přátelům z hudební branže Glasper vždy inklinoval k hip hopu, soulu a R&B. Utvořil tedy formaci Robert Glasper Experiment, se kterou se věnují především propojování jazzu s těmito žánry.

Od roku 2012 se Robert začal jak jako hudebník, tak jako producent podílet na desce Black Radio, kde Experimentu hostují jména jako Mos Def, Erykah Badu, Norah Jones, Common, Lalah Hathaway a další. Deska v roce 2013 získala Grammy za nejlepší R&B album roku. Robert v projektu pokračuje a vydal s dalšími hudebníky desku Black Radio 2, kterou v Praze premiérově představí.


Registrace


Nadcházející akce