MENU
Akce

Pražské Quadriennale 2015

17.06.2015
Praha
Vstupné: http://www.pq.cz/o-nas/co-je-pq/jak-se-zucastnit

O události

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru je největší světová akce, která zkoumá oblast scénografie v celé její šíři – od scénického umění, přes kostýmní, světelný a zvukový design až po nové scénografické přístupy, jako site specific, aplikovaná scénografie, pouliční performance, kostým jako performance a mnohé další.

Už od roku 1967 Pražské Quadriennale každé čtyři roky mapuje a představuje nejnovější trendy scénografie i architektonické práce s divadelním prostorem. Jádro této mezinárodní akce tvoří výstava více než 60 zemí z celého světa.

Od r. 2009 organizuje Pražské Quadriennale mimo svou hlavní událost také jiné kulturní projekty – připravuje výstavy, symposia, workshopy, vzdělávací akce, residence a produkuje představení s cílem vytvořit mezinárodní platformu pro teoretický i praktický rozvoj současné scénografie v jejím rozšířeném pojetí. Nadcházející 13. ročník Pražského Quadriennale (PQ’15) se bude odehrávat od 18. do 28. června. Jeho hlavním tématem je SdílenýProstor: Hudba Počasí Politika. Téma PQ’15 si klade za cíl zviditelnit neviditelné scénografie – prostředí, která nás hluboce ovlivňují, přestože nejsou hmatatelná.

Kromě již tradičních soutěžních sekcí Sekce zemí a regionů a Studentské sekce představí PQ’15 také architektonickou část Divadelní prostor – neboli pomíjivá sekce architektury. Specialitou PQ’15 jsou doprovodné výstavy a živé akce Předměty, Tvůrci a Kmeny, které se budou odehrávat v galeriích a ve veřejném prostoru v centru Prahy.

PQ’15 také tradičně představí studentská představení v pražských ulicích a divadlech, která letos v rámci edukativního projektu SpaceLab proběhnou pod hlavičkou Zlomvaz Festivalu. Významnou součástí PQ’15 jsou přednášky, diskuse a SpaceLab workshopy s předními světovými odborníky z divadelního a uměleckého prostředí.

PQ vytváří platformu pro setkání až 5000 divadelních profesionálů a studentů a přivítá více než 50 000 návštěvníků z celého světa.


Registrace


Nadcházející akce