MENU
Akce

Prague Pride | Podporujeme

06.08.2017
Americké centrum, Letná
Vstupné: Volný

O události

Navštivte stánek Amerického velvyslanectví & Amerického centra na Prague Pride JarmarQ na Letné v sobotu 12. srpna nebo se přijďte podívat na některý z filmů, který promítáme u příležitosti festivalu Prague Pride.

V rámci oslav týdne Prague Pride bude Velvyslanectví USA organizovat nebo spoluorganizovat následující akce:

V pondělí 7. srpna ve 20:30 bude při příležitosti oficiálního zahájení Prague Pride opět nasvícen duhovými barvami gloriet v zahradě ambasády na Malé Straně. Oficiální zahájení se koná na Střeleckém ostrově v centru města, kde bude mít v 18:50 projev chargé d’affaires velvyslanectví Kelly Adams-Smith. Více informací zde.

V pondělí 7. srpna od 19:00 se v Americkém centru (Tržiště 13, Praha 1) bude promítat oscarový film Moonlight (2016) o dospívání na předměstí Miami.

V pátek 11. srpna od 19:00 se v Americkém centru bude promítat film Jak přežít mor (2012) o proměně HIV/AIDS ze smrtelného onemocnění na ‚přijatelnou‘ diagnózu. Po promítání bude následovat diskuze s režisérem Davidem Francem. 

V sobotu 12. srpna od 12:00 se tým Velvyslanectví USA opět zúčastní průvodu Prague Pride z Václavského náměstí do festivalové vesničky na Letné, kde bude mít Americké centrum svůj stánek s brožurkami, kvízy a cenami pro návštěvníky.

Velvyslanectví USA v Praze bude i nadále společně s českou vládou, občanskou společností, náboženskými spolky a podnikateli podporovat lidská práva LGBTI menšiny. Americké velvyslanectví finančně dlouhodobě podporuje festival Prague Pride prostřednictvím programu malých grantů a také poskytuje prostor v Americkém centru pro různé workshopy a diskuze na téma LGBTI.


Registrace


Nadcházející akce