MENU
Přednášky a diskuse

Neviditelná síla | Vernisáž

28.05.2019
Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
Vstupné: volný, prosíme, registrujte se kliknutím na "Přihlásit se" nad obrázkem

O události

Kromě vizuálně zajímavých obrazů, na nichž Romky s humorem komentují svůj život, vás na vernisáži čeká i vřelá atmosféra s hudebním doprovodem a občerstvením. 

Za konceptem výstavy Neviditelná síla stojí romská ženská skupina Manushe, působící pod hlavičkou neziskové organizace Slovo 21.  Manushe tímto způsobem chce podpořit romské ženy, aby si uvědomily své schopnosti a dovednosti, ale také je ukazuje jako silné osobnosti, se kterými by česká společnost měla počítat. Krátké vzkazy členek jsou umístěny přímo do jednotlivých fotografií a platí pro jakoukoliv ženu bez ohledu na věk, barvu pleti nebo sociální status. Výstava je tedy věnovaná všem ženám bez rozdílu a také mužům, které (své) ženy podporují.

S původním konceptem a výslednou podobou pomohl členkám Manushe fotograf Tomáš Vrana. Ten za sérii Neviditelná síla získal prestižní mezinárodní ocenění International Photography Awards v kategorii „Honorable Mention“, „Profesionální fotografie: konceptuální reklama“ a třikrát “Finalist” v kategoriích Conceptual, Portrait a Calendar v One Eyeland Awards 2018.

Program proběhne v češtině.

 


Registrace


Nadcházející akce