MENU
Přednášky a diskuse

Neil Armstrong — známý i neznámý hrdina

06.09.2012
Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
Vstupné: Volný (prosím registrujte se kliknutím na Přihlásit se nad obrázkem)

O události

Program připravil Milan Halousek z České kosmické kanceláře.

Původně plánovaná přednáška Voyager 2 a poselství jiným civilizacím bude uvedena v náhradním termínu. 

Kondolenční kniha

V souvislosti s úmrtím amerického astronauta Neila Armstronga 25. srpna vystavuje Velvyslanectví USA v Praze kondolenční knihu pro ty, kteří budou chtít vyjádřit zesnulému úctu.

Kondolenční kniha je přístupná od středy 29. srpna do pátku 31. srpna vždy od 13 do 16 hodin v prostorách Amerického centra (Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana, vedle velvyslanectví).

Neil Armstrong

Americký astronaut Neil Armstrong, který jako první člověk stanul na Měsíci, zemřel 25. srpna ve věku 82 let.

Jeho rodina sdělila, že zemřel v důsledku komplikací po zákroku, při němž mu byl na začátku srpna voperován bypass.

„Neil byl jeden z největších amerických hrdinů – nejen své doby, ale všech dob," uvedl americký prezident Barack Obama ve svém prohlášení, v němž nazval Armstronga mužem, který nás naučil, jak obrovská je síla jednoho kroku.

Armstrong a celá posádka Apolla 11 ukázali podle Obamy celému světu, že americký duch může jít i nad rámec toho, co se zdá nemožné, stačí jen dostatek elánu a chytrosti.

Neil Armstrong vstoupil na Měsíc  20. července 1969 jako velitel mise Apollo 11. "Je to malý krok pro člověka, ale velký skok pro lidstvo," zněla jeho první věta po výstupu na měsíční povrch, kterou se zapsal do paměti lidstva.

Se svým kolegou Edwinem "Buzzem" Aldrinen pak strávil na povrchu Měsíce téměř tři hodiny. Jejich misi sledovalo v rádiu či televizi kolem 600 miliónů lidí na celém světě.
 
Na Měsíc vstoupilo v letech 1969-1972 celkem 12 Američanů.


Registrace


Nadcházející akce