MENU
Akce

MASTERCLASS s klavíristou Garrickem Ohlssonem

26.05.2013
Sál Martinů, HAMU, Malostranské náměstí 13, Praha 1
Vstupné: Vstup volný, registrace na svobodova@festival.cz nutná vzhledem k omezenému počtu míst.

O události

Proslulý americký klavírista Garrick Ohlsson, který vystupuje na hudebním festivalu Pražské jaro, uspořádá MASTERCLASS se studenty oboru klavír.

Zveme všechny zájemce o kurz, na kterém se seznámí s názory a metodami tohoto významného umělce.

Pořádá Pražské jaro ve spolupráci s Velvyslanectvím USA v České republice.

Garrick Ohlsson vystoupí na Pražském jaru 26. května 2013.

Program:
Ľubica Čekovská: Čtyři věty
Franz Schubert: Fantazie C dur, D 760 „Poutník“
Ferenc Liszt: Funérailles
Ferenc Liszt: Mefistův valčík č. 1
Ludwig van Beethoven: Sonáta D dur, op. 28

Fanoušci Garricka Ohlssona se mohou opět těšit na festivalový večer s výjimečným klavíristou, který má od fenomenálního vítězství na Chopinově soutěži ve Varšavě v roce 1970 obrovskou popularitu nejen v Polsku, ale i u nás. Byť amerického pianistu proslavila interpretace Chopina a všechna jeho klavírní díla také natočil, je stejně tak vynikající, když hraje Mozarta, Beethovena (mimochodem za 3. album z kompletu všech Beethovenových sonát pro Bridge Records získal Grammy), Liszta, Rachmaninova, nebo Smetanu, Dvořáka či Martinů. Jeho repertoár je gigantický (jen koncertů s orchestrem má 80!) a ve svém stylovém rozpětí téměř „nezná hranic“.

Velmi rád hraje také novinky současných skladatelů, považuje to dokonce za povinnost, protože „jiná možnost, jak uvést skladbu v život, není“. Těsně před vydáním u Bridge Records je ojedinělé sólové album s názvem „Close Connections“ se skladbami a autory, ke kterým má Ohlsson osobní vztah. Není bez zajímavosti, že se do tohoto úzkého výběru pěti skladeb dostala i Sonáta českého skladatele Oldřicha F. Korteho, mimochodem živě v Ohlssonově podání jsme ji slyšeli na Pražském jaru 2006. Nepřekvapí proto, že v jinak standardním programu klavíristova nadcházejícího festivalového koncertu zazní ve světové premiéře novinka Ľubice Čekovské.


Registrace


Nadcházející akce