MENU
Přednášky a diskuse

Lekce z protikorupční politiky v USA s Davidem Ondračkou | Diskuse

27.11.2014
Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1
Vstupné: Volný (prosím registrujte se kliknutím na Přihlásit se nad obrázkem)

O události

V rámci Fulbright Series vám představujeme stipendisty Fulbrightova programu, kteří měli možnost v USA studovat a prohlubovat tak svoje odborné znalosti a dnes patří mezi špičky ve svém oboru.

V češtině.

David Ondračka: „Bojovat s korupcí opravdově znamená chodit do každodenních konfliktů s mocí, penězi a hrát rovnocennou hru i se zákulisními hráči. Potřebujete spojit nadšení s promyšlenou strategií a trpělivost se silným odborným zázemím. TI se o to maximálně snaží a jen tak dokáže hájit veřejný zájem a účinně zastavovat korupční obchody.“

David Ondráčka absolvoval politickou ekonomii na Středoevropské univerzitě v Budapešti, po předchozím studiu mezinárodních vztahů na UP v Olomouci, politologie na UK v Praze a politické filozofie na NYU v New Yorku. V roce 2013 absolvoval semestrální studijní pobyt na Columbia University s podporou Fulbrightova stipendia.

Od roku 2001 pracuje v Transparency International, od ledna 2008 na pozici ředitele, dříve působil ve veřejné správě.

Specializuje se na problematiku politické korupce, veřejných zakázek a investic a reformy veřejné správy a veřejných politik. Působí jako expert a konzultant pro mezinárodní instituce a organizace v řadě zemí od Evropy, přes Kavkaz až po Mongolsko. Přednáší související témata na českých vysokých školách (UK a MUP v Praze, MU v Brně). Mluví anglicky, francouzsky a polsky.

Velvyslanectví USA v Praze udělilo Davidovi Ondračkovi v roce 2009 Cenu Alice Garrigue Masarykové za jeho činnost v oblasti boje s korupcí.


Registrace


Nadcházející akce