MENU
Promítaní filmů

Jak přežít mor | Součást oficiálního programu Prague Pride

11.08.2017
Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1
Vstupné: NULL

O události

Dokument „Jak přežít mor“ režiséra Davida France sleduje proměnu AIDS ze smrtelného onemocnění na ‚přijatelnou‘ diagnózu.

„Celý svět se dívá!“, skandují demonstranti před zabarikádovaným Národním zdravotním institutem, jehož byrokratická neochota k dialogu a jakékoliv akci stojí každý den další životy. Jsme v osmdesátých letech, v okolí se rychle jako chřipka šíří nemoc, která kácí především mladé muže a v děsivě krátké době je mění v chřadnoucí umírající trosky. Nikdo nemá žádné informace, mlčí média i vládní představitelé a začíná se šeptat o „moru homosexuálů“, na který není lék ani varování, jak se chránit.

Dokument využívá exkluzivní, nikdy neviděný materiál natáčený přímo na místě a v době, kdy se dvě aktivistické skupiny – ACT UP a TAG spojily a začaly bojovat o život. Samy hledaly možnosti léčení alespoň příznaků, vytvářely obrovskou komunitní podporu a guerillovými nenásilnými protesty ve spojení s radikálním uměním prolamovaly obecné mlčení, které bez nadsázky zabíjelo.

Snímek získal v roce 2012 ocenění za nejlepší dokument na Gotham Independent Film Awards.

V angličtině, s anglickými titulky, 109 minut. Po promítání bude následovat virtuální diskuse s režisérem Davidem Francem.

Zveme vás také na malé občerstvení.


Registrace


Nadcházející akce