MENU
Promítaní filmů

Hurikán v ringu | Filmový klub

12.02.2013
Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1
Vstupné: Volný

O události

Film z roku 1999 o černošském boxerovi, který byl natočen podle skutečných událostí. Rubin Carter (Denzel Washington), který si v ringu vydobyl přezdívku Hurikán, vyrůstal ve špatné čtvrti, od dětství měl problémy s policií, přesto se stal černým koněm střední váhy. Jeho sny o mistrovském titulu jsou rozmetány ve chvíli, kdy je zatčen, obviněn z trojnásobné vraždy a díky nenávistnému policistovi a zastrašeným zmanipulovaným svědkům i odsouzen.

Hurikán v rámci boje o zachování lidské důstojnosti a zdravého rozumu sepíše v cele svou autobiografii s přiléhavým názvem Šestnácté kolo. Roky letí, přes protesty a podporu populárních osobností Boba Dylana a Muhammada Aliho, zůstává Hurikán díky neúspěšným odvolacím soudům ve vězení.

Jeho kniha se z pultů bestsellerů dávno přesunula do regálů v antikvariátech. Přesto mu právě ona přinese po dvaceti letech za mřížemi vysněnou a spravedlivou svobodu. Mladičký černoch, pocházející ze stejně nuzných podmínek jako Hurikán, dokáže společně se svými pěstouny neuvěřitelné. Po přečtení Šestnáctého kola se jim podaří to, o co se advokáti marně pokouší celých dvacet let. Vrátí Hurikánovi svobodu.

Promítání (140 minut) v anglickém jazyce, s anglickými titulky.


Registrace


Nadcházející akce