MENU
Přednášky a diskuse

Entreprelooza 2.0 | Konference

15.11.2016
Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
Vstupné: Volný (prosím registrujte se kliknutím na Přihlásit se nad obrázkem)

O události

Co vás čeká?

9:00 Zahájení

9:15 Role žen-podnikatelek v akademickém světě
Cílem tohoto panelu je zkoumání toho, jakou roli hrají ženy-podnikatelky a inovátorky v propojování akademického prostředí s průmyslovými hráči a vládními aktéry v USA a v česko-amerických obchodních vztazích. Jakou roli hrají kulturní bariéry a nerovnost v prosazování a rozšiřování diverzity ve společnosti? Jaké existují modely překonávání bariér v přístupu žen k podnikání a inovacím v akademické sféře. O své zkušenosti se podělí ženy z České republiky a USA. V angličtině.

12:00 Imigranti jako podnikatelé — Zdroj inovací a pracovních příležitostí
Cílem tohoto panelu je představit imigranty, kteří žijí v České republice, jimž se podařilo úspěšně vybudovat vlastní podnikání a vytvořit tak nové pracovní příležitosti. V češtině.

13:30 Různé podoby úspěšného sociálního podnikání v ČR
Diskutujte se zástupci předních českých organizací věnujících se sociálním podnikání. V panelu zasednou představitelé organizací Bajkazyl, Pasparta a ReKola. V češtině.

14:45 Using Big Data to Map Urban Spaces
Americký expert Constantine Valhouli Manažel Constantine Valhouli, zakladatel firem NeighbrohoodX a Hammersmith Group, bude hovořit o tom, jak využívat analýzy dat k podnikání na realitním trhu a jak s jejich přispěním vytvářet nové produkty a služby. Podělí se s vámi o své vlastní zkušenosti s vytvářením business plánu a hledáním financí. V angličtině.

16:00 Jak vybudovat své vlastní podnikání — lidské zdroje, právní a finanční aspekty
Zástupci z inkubátoru GistInUp, právnické firmy Novalia a firmy Creative Dock, která pomáhá především startupům vybírat model podnikání a rozběhnout základní fázi projektu, budou diskutovat právní a finanční aspekty budování podnikání v České republice. V češtině.

17:00 České startupy a jejich americká zkušenost — panel CzechInvestu
Představitelé předních českých firem budou hovořit o tom, jak jejich pohled na podnikání změnila jejich americká zkušenost. V panelu zasedne Lenka Kučerová (Wayra, StarLift), Tomáš Studeník (FUN Prague and Confidence Digital), Vít Šubert (UP21), Lubo Smid (zakladatel STRV) a Matouš Tlapák, Lifeliqe & Corinth. Diskusi bude moderovat Jiří Vicherek. Panel uvede Daniela Havlíková z Aspen Institute Prague. Ve spolupráci s CzechInvest. V češtině.

18:30 Start-Up Networking
Velvyslanec USA Andrew Schapiro zahájí večerní networking.

3D TISK V průběhu dne si můžete vyzkoušet, jak funguje 3D tiskárna firmy MCAE System.


Registrace


Nadcházející akce