MENU
Výstavy v Americkém centru

Děti GLOBU | Výstava fotografií z programu GLOBE

29.03.2016
Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
Vstupné: Volný

O události

Tisíce škol na celém světě spolupracují na měření ukazatelů životního prostředí, které jsou za pomocí vědců zpracovány, aby nabídly globální pohled na stav naší planety.

Myšlenku programu Globe vyslovil v roce 1994 americký víceprezident Al Gore. V dubnu o rok později byl při příležitosti Dne země byl projekt Globe zahájen. K programu se přihlásilo 112 zemí z celého světa. V České republice je do tohoto projektu zapojeno 91 škol. Projekt Globe v České republice odborně garantuje Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy a Ministerstvo životního prostředí. Národním koordinátorem je Tereza — sdružení pro ekologickou výchovu. Na projektu dále spolupracují Karlova univerzita, Český hydrometeorologický ústav, ČVUT, a Agentura ochrany přírody a krajiny.

V rámci světové sítě účastníků projektu Globe provádějí studenti měření a pozorování kvality životního prostředí v oblasti meteorologie, hydrologie, biometrie, fenologie a dálkového průzkumu Země. Svými pozorováními studenti a žáci vytvářejí podklady využitelné pro vědeckou práci.

Výsledky měření se odesílají pomocí Internetu do centrály ve Washingtonu. Všechny výsledky jsou dostupné na adrese www.globe.gov.


Registrace


Nadcházející akce