MENU
Promítaní filmů

Ďábel nosí Pradu | Filmový klub BETA

23.04.2013
Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1
Vstupné: NULL

O události

Ďábel nosí Pradu (The Devil Wears Prada) z roku 2006 natočil režisér David Frankel s Meryl Streepovou a Anne Hathawayovou v hlavních rolích. Film je obrazovým ztvárněním stejnojmenného bestseleru Lauren Weisbergerové.

V závratném světě newyorské módy, kde nepovedený účes může zabít celou vaši kariéru, je časopis Runway vysněným Olympem všech, kdo se jen trochu zajímají o svůj vzhled. Pod vedením nejmocnější ženy módního průmyslu Mirandy Priestly (Meryl Streep), která mu vládne tvrdou rukou s dokonale pěstěnými nehty, je Runway obávaným testem, kterým musí projít každý, kdo chce v tomto světě něco znamenat.

Při plnění svého poslání – učinit z Runway módní bibli New Yorku, a tedy zároveň celého světa – nepřipustí, aby jí cokoliv stálo v cestě… včetně dlouhé řady asistentek, které nesplnily její očekávání. Je to práce, ve které nemůže vydržet nikdo, kdo má alespoň špetku sebeúcty – ale zároveň místo, pro něž by milióny mladých Newyorčanek dokázaly zabít. Místo Mirandiny asistentky by mohlo být bránou do velkého světa módy pro čerstvou absolventku prestižní vysoké školy Andy Sachs (Anne Hathaway)…

Po promítání (104 minut) následuje diskuse Filmového klubu BETA.

V angličtině (promítání s anglickými titulky).


Registrace


Nadcházející akce