MENU
Promítaní filmů

Cesta ke slávě (Bound for Glory)

14.12.2010
Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1
Vstupné: Volný

O události

Filmová adaptace autobiografie písničkáře Woodyho Guthrieho, který zpíval o radostech i strastech během Velké hospodářské deprese v USA.

Píše se rok 1936. Velká hospodářská krize má za následek přesun mnoha obyvatel vyprahlého Texasu do lákavé kalifornské zeleně a nezaměstnaný písmomalíř Woody Guthrie je mezi nimi. Cestuje stopem a nákladními vlaky a na své pouti povzbuzuje chudé Američany svými písněmi a prostou moudrostí.

Cesta ke slávě (1976) je filmovou adaptací stejnojmenné autobiografie Woodyho Guthrieho. Režisér Hal Ashby do hlavní role obsadil Davida Carradinea, film získal Oscara za kameru (Haskell Wexler).

Woody Gutrie (4. července 1912 — 4. října 1967) byl americký folkový písničkář, lidový muzikant a písmák. Je považován za jednoho z hlavních zakladatelů amerického folkového hnutí, mnoho významných hudebníků jej cituje jako hlavní inspiraci, například Bob Dylan. Za svůj život složil Guthrie asi tisíc písniček, některé z nich ve Spojených státech téměř zlidověly a zpívají se zejména na americkém venkově dodnes.


Registrace


Nadcházející akce