MENU
Akce

Český model amerického kongresu

11.09.2012
Plzeň
Vstupné: Zájemci účast se mohou registrovat od 1. května na oficiálních stránkách modelu

O události

Druhý ročník studentského projektu Český model amerického kongresu proběhne ve dnech 12. až 16. září 2012 v Plzni. Projekt je určen všem studentům, kteří mají zájem vyzkoušet si roli poslance, senátora či lobbisty v americkém kongresu a získat tak nové znalosti o fungování nejmocnějšího parlamentu světa.  Základním cílem pro účastníky je vyzkoušet si roli  zákonodárce působením v jednotlivých výborech, prosazováním zájmů svých voličů a především – zajištěním svého znovuzvolení.

Jednání účastníků modelu je po celou dobu trvání akce průběžně pozorováno a posléze hodnoceno. To proto, aby účastník dostal zpětnou vazbu a vytvořil si představu, zda by uspěl jako skutečný kongresman. Kromě nejlepších delegátů budou všichni zúčastnění odměněni potvrzením o absolvování a také individuální zpětnou vazbou sestavenou z průběžných hodnocení. Na model se mohou hlásit všichni studenti ze středních nebo vysokých škol se zájmem o mezinárodní dění, americkou politiku, diplomacii či jen o fungování demokracie. V přípravné části modelu proběhnou přednášky významných hostů, jejichž cílem je předat účastníkům nové znalosti a poznatky nejen z prostředí americké politiky. Model tak v první polovině obsahuje i ryze vzdělávací část, která je pro účastníky příležitostí potkat známé české i zahraniční odborníky.

V druhé části účastníci modelu budou moci vybrat z několika rolí, které model nabízí. Budou vystupovat jako zástupci jednoho ze států americké federace, jako poslanci demokratické či republikánské strany a případně i jako lobbisté, jejichž úkolem je prosadit v kongresu zájmy svých zaměstnavatelů. Kongresmani budou muset neustále zvažovat, zda budou s lobbisty spolupracovat a případně jakým způsobem, aby se nezdiskreditovali a připravili si prostor pro výhru v dalších volbách.

Pořadatelem Českého modelu amerického kongresu je Centrum pro studium diplomacie a politiky. Jedná se o unikátní akci, která je nejen jedinou svého druhu nejen v České republice, ale i v celé střední a východní Evropě. Druhý ročník Českého modelu amerického kongresu získalo záštitu Velvyslanectví USA a také hejtmana Plzeňského kraje Milana Chovance. Zájemci účast se mohou registrovat od 1. května na oficiálních stránkách modelu www.americkykongres.cz.


Registrace


Nadcházející akce