MENU
Promítaní filmů

Absolutní moc | Filmový klub

10.01.2017
Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1
Vstupné: Volný

O události

Clint Eastwood viděl, co neměl: prezidenta Spojených států zapleteného do zločinu. Začíná nelítostná štvanice, kterou ukončí jedině smrt… Americký politický thriller z roku 1997.

Luther Whitney býval kdysi zlodějem velkého formátu. Teď si však užívá penze, chodí do místního muzea a ve svých kresbách se nechává inspirovat starými holandskými mistry. Idyla o napraveném starém muži však dokonale klame. Na spodních stránkách skicáře se totiž ukrývá precizní malůvka, která ho vzrušuje zdaleka nejvíc — dům starého miliardáře Waltera Sullivana a jeho mladičké ženy Christy.

Pečlivě připravovaná loupež probíhá jako na drátkách. Jenže s jedním Luther nepočítal — že mladá paní Sullivanová s manželem neodjela na dovolenou, že se domů vrátí v tu nejnevhodnější chvíli a ještě k tomu s milencem! Jenže milostná předehra se změní v násilí, Christy se začne bránit ostrým nožem a je zastřelena dvěma ozbrojenými muži. Šokující divadlo, ke kterému je Luther odsouzen, tím ale zdaleka nekončí — ti dva jsou totiž z tajné služby a ten opilý sadista je samotný prezident Spojených států amerických! Bílý dům samozřejmě celou záležitost ututlá a začne pátrat po „viníkovi“. Hlavním podezřelým se brzy stane právě Luther Whitney…

V angličtině, s anglickými titulky, 116 min.


Registrace


Nadcházející akce