MENU
Přednášky a diskuse

A More — or Less — Perfect Union |Dokument a diskuse

02.10.2018
Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
Vstupné: volný, prosíme, registrujte se kliknutím na "Registrovat se" nad obrázkem

O události

Tento unikátní snímek se snaží překlenout mediální obraz ukazující americkou společnost jako silně polarizovanou. Autoři chtějí jít pod povrch vyjádření odborníků i zjednodušujících zkratek novinářů a zjistit, co skutečně spojuje a co naopak rozděluje americkou společnost.

Jsou Spojené státy americké opravdu spojené více než kdy předtím? Nebo je tomu právě naopak? Sdílejí Američané aspirace své země? Co je nejvíc těší a co naopak trápí na jejich zemi a jich samotných? Čeká USA v budoucnu spíše jednota nebo zmatek? Budou Spojené státy americké schopné a ochotné přijmout výzvy světa, kde vládne čím dál větší konkurence a ony již nejsou všemocné?

Film začíná, stejně jako Ústava USA souslovím „My, lid Spojených států…“ Autoři totiž shromáždili názory dvou stovek Američanů na nejrůznější problémy, kterými žijí Spojené státy americké. Učitelé, dělníci, podnikatelé, umělci – ti všichni pomohli namalovat pomyslný obraz dnešní Ameriky a načrtnout i výjevy z její budoucnosti. Režisér filmu Jim Gabbe film osobně uvede.

Po filmu bude následovat diskuse v angličtině, film bude promítán s českými titulky. Vstup je volný.

Ve spolupráci s Prague Writers´ Festival.

In cooperation with the Prague Writers´ Festival.


Registrace


Nadcházející akce