Promítaní filmů
09.08.2016

Zkrocená hora | Filmový klub — Prague Pride

Kdy: 2016-08-09 16:00 - 2016-08-09 18:00
Kde: Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1
Vstup: Volný


Film oscarového režiséra Anga Leeho z roku 2005 vypráví milostný příběh dvou mladých mužů rančera a kovboje kteří se poznali v létě roku 1963 a stali se přáteli na celý život. Prožili mnoho radostí i tragédií, díky kterým poznali slabost a sílu lásky.

Ennis Del Mar (Heath Ledger) a Jack Twist (Jake Gyllenhaal) se seznámí ve Wyomingu, kde pracují jako kovbojové na hoře Brokeback. Brzy se stávají nejlepšími přáteli. Na konci léta jejich práce končí a každý jde svou cestou. Ennis zůstává ve Wyomingu, kde se ožení s Almou Beers (Michelle Williams), která mu porodí dvě dcery. Rodina se protlouká životem s velkými těžkostmi.

Jack odjíždí do Texasu, kde se zamiluje do královny rodea Lureen Newsome (Anne Hathaway). Vezmou se a brzy se jim narodí syn. Uběhnou čtyři roky, když Ennis dostane od Jacka zprávu, že se chystá navštívit Wyoming.

Po Jackově příjezdu oba zjišťují, že uplynulá doba na síle jejich citu nic nezměnila. Zjišťují, že nejdůležitější v jejich životech je síla přátelství, lásky a důvěry.

V angličtině, s anglickými titulky, 134 minut.


Registrace