Výstavy v Americkém centru
30.11.2021

Za naším horizontem

Kdy: do 30, listopadu 2021
Kde: Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1
Vstup: zdarma


Beyond Our Horizon (Za naším horizontem) je limitovaná edice fotografií z Aljašky, Britské Kolumbie a Yukonu od Visual Narrative.

Osmdesát procent všech podnětů z našeho okolí vnímáme zrakem – světlo, barvy, prostor. Majestátní hory, měnící se roční období, lesní požáry, ustupující ledovce, jejich vrásy a kaňony. Každý obraz má svůj příběh, jenž je více než kdy jindy ovlivňovaný klimatickou změnou. Fotografie zachycují světlo, které nakonec vnímáme jako objekt a prostor, a jsou jeho oslavou. Co uvidíme příští rok, jak se místa změní a jak bude příběh pokračovat?

Série „Za naším horizontem“ propojuje zrakový vjem s naší představivostí, abychom se inspirovali všedním životem, objevovali v něm jedinečné chvíle. Její snahou je vnímat šířeji a hlouběji prostředí, které známe, a hledat v něm nové vrstvy a souvislosti, a pokusit se tak vytvořit prostor k nalezení hlubšího smyslu. Výstava v Americkém centru bude přístupná od 4. do 30. listopadu ve dnech, kdy se v Americkém centru nekonají jiné akce.

Visual Narrative je kreativní studio Viktora a Nory Jelínkových. Oba studovali v Dánsku – Viktor fotografii, Nora módní návrhářství a podnikání. Zkušenosti sbírali mimo jiné v New Yorku. Jejich práce se často dotýká sociálních a environmentálních témat.


Registrace