Konference
28.04.2022 - 17:30

Umělá inteligence v médiích

Kdy: čtvrtek, 28. dubna, 17.30 hodin
Kde: Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1
Vstup: zdarma


Další ročník konference Člověk a média se bude zabývat tématem umělé inteligence a bude hledat odpovědi na otázky, jaká je její podstata, přínosy a rizika. Co je cílem algoritmů, které řídí umělou inteligenci? A proč jsou obavy, které plynou z umělé inteligence, částečně relevantní a částečně neopodstatněné?

Mezi hosty vystoupí odborník na umělou inteligenci Josef Holý, který se věnuje tématu informační války, dezinformací a vlivu algoritmů technologií na náš život. Diskuse se zúčastní také filozofka Dita Malečková, která se zabývá filozofií technologií a také umělým generování textu. Zároveň je spoluautorkou projektu Digitální filosof, kde pomocí umělé inteligence „oživili“ přední myslitele, konverzovali s nimi a ověřovali platnost „jejich nových myšlenek“. David Černý z Akademie věd ČR se pak zaměří na etické implikace umělé inteligence a robotiky.

Konference proběhne v češtině a také bude živě přenášena přes YouTube. Svoji účast potvrďte, prosím, na této adrese: bibiana.smehilova@pontes-in.cz.