Přednášky a diskuse
07.05.2019

Umělá inteligence jako motor české ekonomiky | Konference

Kdy: 2019-05-07 15:00 - 2019-05-07 16:30
Kde: Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
Vstup: volný, registrujte se přes odkaz "Sign-up" níže


V nejbližších letech promění nejen naši ekonomiku, ale také celou společnost a prakticky každý aspekt našeho života. Chytré algoritmy nám budou nejen radit, ale mnohdy za nás i rozhodovat. S průlomovými trendy ale nemá smysl bojovat, je třeba je vidět jako příležitost, kterou můžeme využít jako motor budoucí prosperity celé naší země i každého z nás.

Vláda proto po vzoru USA nejprve nechala vypracovat expertní analýzu a na jejím základě pak i Národní strategii rozvoje umělé inteligence v ČR, kterou schválí do konce dubna 2019. Česko tak navazuje na aktivity Evropské unie a zapojuje se aktivně do snahy dohnat dosud vedoucí dvojici USA a Čína v globálním závodě o technologickou a ekonomickou dominanci. Jedním z prvních snah přitom je plán vybudovat z Prahy světový AI superhub, jako je Singapur, nebo Montreal. Základem přitom má být Evropské centrum excelence ve výzkumu umělé inteligence – jedna z hlavních priorit vlády ČR a našeho předsednictví skupiny V4 v polovině roku 2019.

Jak může AI pomoci české ekonomice posunout se k vyšší přidané hodnotě? Bude z Prahy jedno ze světových center umělé inteligence? Co pro to musíme udělat?  A staneme se mozkem robotické revoluce?

Program proběhne v češtině.


Registrace