Promítaní filmů
09.02.2016

Traffic – Nadvláda gangů | Filmový klub

Kdy: 2016-02-09 17:00 - 2016-02-09 19:05
Kde: Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1
Vstup: Volný


Kriminální film režiséra Stevena Soderbergha oceněný čtyřmi Oscary (2000) se odehrává na americko-mexické hranici a přináší tři vzájemně propletené příběhy pojednávají o nikdy nekončícím boji proti drogové mafii.

Režisérovi Stevenu Soderberghovi se podařil ojedinělý kousek — v roce 2000 dokončil dva veleúspěšné filmy, přičemž každý z nich získal pět nominací na Oscara, včetně prestižních kategoriích pro nejlepší film a nejlepší režii. Šlo o Erin Brockovich a Traffic s hvězdným manželským párem Michaelem Douglasem a Catherine Zeta-Jonesovou v hlavních rolích. TRAFFIC se stal zářivým příkladem komerčně úspěšného filmu, který má zároveň mnohem vyšší ambice než se stát pouhým zábavným obchodním artiklem.

Ve Spojených státech je pro teenagera snazší dostat se k heroinu než k alkoholu. Drogy jsou jednoznačným strašákem nejmocnější země světa. Někteří se ho mohou pokoušet nevidět, jiní vést možná zdánlivě beznadějný boj. Slovo „traffic“ má v angličtině tři různé hlavní významy – doprava, obchod a styky. Ve světě drog, který se týká úzké skupiny lidí jen zdánlivě, se vyskytují všechny tři – narkoobchod, jeho distribuce a rozbujelá síť korupce a vlivných styků. Promítání je součástí mini filmového festivalu věnovanému boji s korupcí.

V angličtině, s anglickými titulky, 141 min.


Registrace