Promítaní filmů
04.02.2014

Snídaně u Tiffanyho | Filmový klub

Kdy: 2014-02-04 17:00 - 2014-02-04 19:00
Kde: Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1
Vstup: Volný


Tak mile bláznivou mladou dívku jen tak nenajdeš. Audrey Hepburnová v hlavní roli americké komedie (v anglickém originále Breakfast at Tiffany’s) oceněné dvěma Oscary, která byla natočena v roce 1961 podle stejnojmenné novely Trumana Capoteho.

Vypráví o mladé, půvabné a emancipované dívce Holly Golightlyové, která v New Yorku poněkud lehkomyslné sní svůj sen o skvělé budoucnosti. Zatím však musí žít jen z “příspěvků na taxík a oblečení” od svých stálých pánských obdivovatelů. Její plány naruší seznámení se začínajícím spisovatelem Paulem, jenž se přistěhuje do domu, kde bydlí…

Film natočil známý hollywoodský tvůrce Blake Edwards, ten vše vsadil na skvěle napsaný a vystavěný scénář, talentované herectví a neodolatelně křehký zjev Audrey Hepburnové (Prázdniny v Římě, My Fair Lady). Snímek získal v roce 1961 dva Oscary, za píseň Moon Rive, kterou zazpívala sama Audrey Hepburnová v doprovodu kytary (hudba Henry Mancini, text Johnny Mercer) a hudbu (Henry Mancini). Pro českého diváka je film zajímavý také tím, že jeho hlavním kameramanem byl Američan českého původu Franz Planer.

Hodnocení IMDB: 7,8.

Promítání v angličtině s českými titulky, 115 minut.


Registrace