Přednášky a diskuse
18.10.2016

Role Hispánců v amerických prezidentských volbách | Diskuse

Kdy: 2016-10-18 15:30 - 2016-10-18 17:00
Kde: Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
Vstup: Volný (prosím registrujte se kliknutím na Přihlásit se nad obrázkem)


V panelu zasedne Dr. Ricardo Ramírez, profesor politických věd na University of Notre Dame, Dr. Kateřina Březinová, vedoucí Centra iberoamerických studií, Metropolitní univerzita v Praze a José M. de Areilza Carvajal, Aspen Institute España. Moderování diskuse se ujme Tomáš Klvaňa, autor knihy "Fenomén Trump – Poslední vzpoura bílých mužů".

 

V angličtině.

Dr. Ricardo Ramírez je profesorem politologie na univerzitě Notre Dame. Ve svém rozsáhlém výzkumu se věnuje politickému chování, státní a místní politice, a politice zaměřené na rasu a etnicitu. Jeho výzkum se soustředí na pochopení proměny občanské a politické účasti na americké demokracii, s důrazem na hispánské imigranty a další menšiny. Zároveň zkoumá příčiny a dopady narůstající různorodosti mezi volenými úředníky.

 

Dr. Kateřina Březinová je docentkou mezinárodních vztahů na Metropolitní univerzitě v Praze. V minulosti vyučovala a prováděla výzkum o amerických Hispáncích na Colegio de México a University of Texas v Austinu. Dr. Březinová je autorkou "El Imaginario Chicano", zabývající se občanským a politickým zapojením Mexičanů žijících ve Spojených státech (Charles University Press, 2015).

 

Dr. José M. De Areilza je generálním tajemníkem Aspen Institute España, profesorem práva a Jean Monnet předsedou na univerzitě Ramón Llull ve Španělsku. Je držitelem doktorátu z Harvardské univerzity. Sloužil jako poradce španělského premiéra v otázce transatlantických vztahů mezi lety 1996-2000. Američtí Hispánci jsou jeho dlouhodobým výzkumným zájmem. José je mimo jiné členem think tanku European Council on Foreign Relations a pravidelně píše sloupky o mezinárodní politice pro španělské noviny ABC.

 

 

Hispánci v USA

 


Registrace