Přednášky a diskuse
27.06.2013

Prázdninové kulturní tipy

Kdy: 2013-06-27 22:00 - 2013-08-30 22:00
Kde: Česká republika
Vstup: dle organizátorů


Americké centrum promítá o prázdninách u příležtitosti výstavy Marilyn na Pražském hradě filmy s Marilyn Monroe.

Slaměný vdovec
úterý 6. srpna, 18 hodin

Jak si vzít milionáře
úterý 20. srpna, 18 hodin

Marilyn
30. 5. 2013 — 20. 9. 2013,
denně od 10:00 do 18:00
Pražský hrad

Výstava představuje módní ikonu a kulturní fenomén Marilyn Monroe prostřednictvím všech dostupných materiálů, z nichž mnohé jsou veřejnosti zpřístupněny vůbec poprvé. Výstava se koná pod záštinou Velvyslanectví USA v Praze.

Návštěvníci si mohou prohlédnout nejucelenější kolekci kostýmů a bot z filmů i z osobního života božské Marilyn, sestavenou ze sbírek soukromých sběratelů z celého světa, známé i dosud nepublikované fotografie, úryvky z jejích deníků, poezie a ukázky z filmů, jež jí přinesly věhlas. Výstavu koncepčně doplní díla slavných autorů zobrazující ideál ženské krásy, pocházející z různých období – od klasiky až po současnost, která v daném kontextu působí jako předlohy pro nejslavnější pózy Marilyn Monroe. Zastoupeni budou například Antonio Canova, Yves Klein nebo Andy Warhol. Unikátní expozice tak mimořádně atraktivním způsobem propojí módu, sofistikované umění a fenomén ženské krásy jako věčné inspirace.

Filmový klub České televize — Americké nezávislé léto

ČT2, neděle 21. července, 21:35 hodin
Smrt čeká všude
Drama speciální pyrotechnické jednotky operující v Iráku v době války. Americký film oceněný šesti Oscary (2008). Hrají: J. Renner, A. Mackie, B. Geraghty, G. Pearce, R. Fiennes, D. Morse, E. Lillyová a další. Režie Kathryn Bigelowá

ČT2, neděle 28. července, 21:35 hodin
Restaurant
Budoucí umělci v kuchyni, za barem a mezi stoly. Americký film (1999). Hrají: A. Brody, E. Nealová, D. Moscow, S. Baker-Denny, C. Kellnerová, M.-J. Warner, J. Carroll Lynch, S. Temchenová a další. Režie Eric Bross (V anglickém znění s titulky)

ČT2, neděle 4. srpna, 21:35 hodin
Wendy a Lucy
Na dlouhé cestě je nejdůležitější přátelství. Třeba i se psem. Americký film (2008). Hrají: M. Williamsová, W. Oldham, J. Robinson, W. Dalton, W. Patton, L. Fessenden a další. Režie Kelly Reichardtová (V anglickém znění s titulky)

Andy Warhol — Zlatá šedesátá
Výstava malíře a grafika s československými kořeny Andyho Warhola.
13. července — 30. září 2013 v Jihočeské Alšově Galerii v Hluboké nad Vltavou

Letní filmová škola Uherské Hradiště
26.7. – 3.8. 2013
Zlatá éra Hollywoodu
Jednou z klíčových programovou sekcí bude kolekce filmů mapující zlatý věk Hollywoodu v 30. a 40. letech minulého století
Prohlédněte si spot Amerického centra na LFŠ!

Regina Spektor
Pražský hrad, 13. srpna, 20 hodin

Americká písničkářka a pianistka, která patří k nejpozoruhodnějším a nejsledovanějším jménům současné hudební scény.

Regina Spektor vystoupila před domácími diváky pouze na festivalu Colours of Ostrava a tak její srpnový koncert na Hradě bude pražskou premiérou. Americká písničkářka a pianistka ruského původu patří k nejpozoruhodnějším a nejsledovanějším jménům současné hudební scény. Velký respekt si vydobyla neobvyklým hlasem, virtuózní hrou na klavír a křehkými výraznými písněmi. V Praze se svojí doprovodnou skupinou představí zatím poslední album What We Saw From The Cheap Seats, které vyšlo loni na jaře. Poslechněte si píseň How z tohoto alba.


Registrace