Promítaní filmů
19.04.2016

Nepříjemná pravda | Filmový klub

Kdy: 2016-04-19 15:30 - 2016-04-19 18:10
Kde: Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1
Vstup: volný, registrujte se prosím zasláním emailu na acprague@state.gov


Všichni sedíme na časované bombě. Pokud mají pravdu pesimistické hlasy, představované drtivou většinou světových klimatologů, máme přibližně deset let na to, abychom odvrátili ekologickou katastrofu nedozírných rozměrů, kterou by doprovázelo extrémní počasí a jež by nenávratně změnila tvář naší planety a život na ní.

Pokud jste se teď zarazili, určitě vás zaujme hit filmového festivalu v Sundance, Nepříjemná pravda režiséra Davise Guggenheima z roku 2006. V ní popisuje zanícený souboj jednoho muže s mýty a nepravdami obklopujícími fenomén globálního oteplování a jeho návod na únik ze slepé uličky.

Tím mužem je bývalý americký viceprezident Al Gore, který po neúspěšných prezidentských volbách v roce 2000 přesměroval kormidlo svého života vstříc záchraně planety před nezvratnými změnami.

V angličtině.

Promítání bude předcházet diskuse o globálním oteplování s Vojtěchem Koteckým a Janou Caletkovou.

Vojtěch Kotecký pracuje jako analytik v pražském institutu Glopolis, kde se zabývá ekologickou politikou, zejména v kontextu energetiky a zemědělství. Více než dvacet let pracoval v Hnutí DUHA, české ekologické organizaci, kde v letech 2004–2014 byl programovým ředitelem. Je autorem nebo spoluautorem desítek studií a publikací na různá ekologická témata. Pravidelně také přispívá do českých deníků i jiných médií. Deset let také sloužil jako člen Rady vlády pro udržitelný rozvoj a je členem Rady Agentury ochrany přírody a krajiny ČR. Vystudoval systematickou biologii a ekologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy a doktorát z environmentálních studií získal na Centru pro otázky životního prostředí UK.

Ing. Jana Caletková, Ph.D. pracuje jako vedoucí oddělení vodního hospodářství, energetiky a bezpečnosti potravin, společnosti AF-CITYPLAN, s r.o.. Je absolventkou IVLP, Water and Energy Efficiency, Energy Performance Contracting – mezinárodního grantového programu vlády Spojených států.


Registrace