Přednášky a diskuse
08.12.2016

Nazrál čas změny ve veřejnoprávních médiích? | Diskuse

Kdy: 2016-12-08 18:00 - 2016-12-08 20:00
Kde: Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
Vstup: Volný (prosím registrujte se kliknutím na Přihlásit se nad obrázkem)


Do jaké míry jsou veřejnoprávní média nezávislá nebo zpolitizovaná? Nazrál čas k zásadním změnám ve fungování České televize či Českého rozhlasu? Který zahraniční model veřejnoprávních médií by mohl být inspirací pro české prostředí? Jaké jsou hlavní nedostatky veřejnoprávních médií?

Objevilo se již mnoho dílčích či zásadních návrhů na změny ve fungování veřejnoprávních médiích. Naposledy předložila skupina poslanců návrh, na základě kterého by členy do rad České televize a Českého rozhlasu mohly nominovat nevládní organizace a na hospodaření by nově dohlížela správní rada.

Přijďte diskutovat o aktuální situaci ve veřejnoprávních médiích společně s panelisty, kterými budou:

  • Jan Kraus, herec, moderátor televizních talk-show, publicista, dramatik a režisér. V době krize v České televize v roce 2000 byl spoluzakladatelem a mluvčím iniciativy Česká televize – věc veřejná.
  • Karel Hvížďala, novinář a spisovatel, který byl kdysi šéfreportérem Mladé fronty Dnes či šéfredaktorem časopisu Týden. Autor více jak 20 knih včetně 2 týkajících se médií.
  • Adam Černý , předseda Syndikátů novinářů, jako zahraničně politický komentátor pracoval v řadě médií (Lidové noviny, Česká televize, Týden, Hospodářské noviny)

     

    Večerem bude provázet publicista, televizní scenárista a dramaturg David Smoljak.


Registrace