Výstavy v Americkém centru
17.09.2013

Na řadě je Mars | Výstava

Kdy: 2013-09-17 22:00 - 2013-09-26 22:00
Kde: Akademie věd České republiky, Národní 3, Praha 1
Vstup: Volný


Na výstavě jsou k vidění fotografie pořízené na povrchu Marsu robotickým vozítkem Curiosity, dva kameny z Marsu a modely vozítek NASA Opportunity, Spirit and Curiosity, které geologický průzkum Marsu prováděly.

Výstava bude přístupná do 27. září ve všedních dnech 9–19 hodin, v budově Akademie věd České republiky, Národní 3, Praha 1, vstup je zdarma.

James Rice, který pracoval ve vědeckých týmech několika sond vyslaných na povrch Marsu, je po astronautovi Andrew Feustelovi dalším významným odborníkem z NASA, který přijel do České republiky. Jeho přednášky určené především školákům a studentům můžete navštívit v pěti městech – Praha, Ostrava, Brno, Hradec Králové, Praha, České Budějovice.

Projekt Na řadě je Mars volně navazuje na popularizační program Do Kosmu s Krtkem. Dr. Jamers Rice se rozhodl nabídnout své poznatky českým dětem poté, co se od svých kolegů v NASA dozvěděl o mimořádném zájmu o kosmonautiku v Česku.

Stejně jako na projektu Do kosmu s Krtkem i na tomto projektu se podílí Velvyslanectví Spojených států v Praze, Astronomický ústav AV ČR, v. v. i. a hvězdárny a planetária v Brně, Ostravě, Hradci Králové a Českých Budějovicích.


Registrace