Přednášky a diskuse
21.05.2015

Mezinárodní den stepu | Přednáška & step

Kdy: 2015-05-21 15:00 - 2015-05-21 16:30
Kde: Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
Vstup: Volný


Pořádáno ve spolupráci s tanečním studiem ZIG-ZAG tap & swing. Součástí přednášky bude i minilekce stepu. V angličtině a češtině.

Zakladatelka a umělecká ředitelka společnosti Dorrance Dance se sídlem v New Yorku, je jedním z nejvyhledávanějších stepařů své generace a „jedním z nejinvečnějších choreografů současnosti“ (The New Yorker). V roce 2011 získala cenu Bessie Award a v roce 2012 Princess Grace Award.

Učí a tvoří choreografie po celém světě. Pochází z Chapel Hill v Severní Karolíně, stepuje od svých čtyř let pod vedením Gene Medlera, vystupuje od svých osmi. S tancem začala v baletní škole, kterou založila a vedla její matka, bývalá profesionální tanečnice.

V osmdesátých letech se stala členkou North Carolina Youth Tap Ensemble (NCYTE), se kterým vystupovala další dekádu po celých Spojených Státech a také na prvních velkých mezinárodních tanečním festivalech v St. Louis, Chicagu, Vídni a Rio de Janeru. Její soubor se stal nejslavnějším ve své věkové kategorii na světě.

V roce 1997 se přestěhovala do New Yorku a od té doby vystupovala čtyři roky s přední „Off Broadway“ stepařskou show STOMP.


Registrace