Přednášky a diskuse
15.05.2017

Lekce z Bronxu: Jak zapojit rodiče dětí se sociálním a kulturním znevýhodněním do spolupráce se školou

Kdy: 2017-05-15 08:00 - 2017-05-15 10:00
Kde: Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
Vstup: volný, prosíme registrujte se prostřednictvím formuláře níže.


Monique R. Fletcher je projektová manažerka ve Společnosti pro pomoc dětem (Children’s Aid Society), kde navrhuje a řídí aktivity vedoucí k zapojování rodičů do spolupráce s devíti školami v jižním Bronxu. Paní Fletcher je také místopředsedkyní místní akční skupiny Vyrůstáme společně (SBRT – South Bronx Rising Together), jejímž cílem je zvyšování vzdělanostních a profesních šancí mládeže v jižním Bronxu od mateřské po vysokou školu.
Za svůj největší úspěch považuje vybudování modelu stabilního partnerství s rodiči v komunitě jižního Bronxu. Monique je ráda, že rodiče si dnes uvědomují důležitost vzájemné spolupráce pro to, aby se jejich dětem ve škole líbilo a měly dobré výsledky.

Monique R. Fletcher vystudovala magisterská studia oboru sociální práce na Universitě Syracuse, kde také učila společenskou rozmanitost a sociální zabezpečení. Má ráda basketbal a fotbal v jeho evropské i americké podobě. Je si vědoma toho, jak významné jsou komunitní akce pro rodiče, a proto se jich někdy účastní ve školách své neteře a svého synovce.

V angličtině.


Registrace