Promítaní filmů
11.06.2014

Klub poslední naděje | Speciální projekce

Kdy: 2014-06-11 16:00 - 2014-06-11 18:00
Kde: Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1
Vstup: Volný


Promítání při příležitosti Měsíce LGBT. Film představí kulturní atašé Sherry Keneson-Hall. Píše se rok 1985. Elektrikář a příležitostný jezdec rodea Ron Woodroof se od lékařů dozvídá, že má AIDS a že mu nezbývá více než 30 dnů života. Doktoři si s tehdy novou smrtelnou nemocí nevědí rady, a tak Ronovi víceméně dokážou poradit jediné — pošlou jej domů umřít.

Ron se ale nevzdává, pouští se do bitvy o svůj život s lékaři, farmaceutickými firmami, úředníky a hledá cestu jak přežít. Vyráží do Mexika, ale nehledá tam drogové bosse, hledá alternativní možnosti léčby AIDS a jeho šancí se tak stane mezinárodní černý trh s neschválenými léky. A protože nemá jinou možnost ani co ztratit, začne tyto léky pašovat přes hranice do USA.

Zvláštního spojence Ron najde v Rayonovi (Jared Leto), transsexuálovi, který má stejnou touhu po životě i stejnou diagnózu. Naštěstí Rayon sdílí Ronova podnikatelského ducha a tak spolu začnou hledat cestu, jak se vyhnout vládním sankcím namířeným proti prodeji neschválených léků. Nakonec založí Dallas Buyers Club, který funguje na principu, kdy nemocní lidé platí měsíční členské příspěvky a za to získají přístup k zásobám nových a především neoficiálních léků…

Film Klub poslední naděje je inspirován skutečnými událostmi. Získal celkem tři Oskary.

V angličtině, s anglickými titulky.

Hodnocení IMDB: 8,0. 111 min.


Registrace